Стародавня є професія на світі,
Вона пройшла через віки,
Відчувають на собі дорослі й діти,
Турботу від медичної сестри
/Files/images/2020-2021/veresen/IMG-ae9c663b0fb70a3098f287e723dba289-V.jpg /Files/images/61055238.jpg
Даценко Надія Сергіївна,
старша сестра медична з дієтичного харчування
Рибас Ірина Іванівна,
старша сестра медична


Основні завдання сестри медичної закладу:

  • Постійний контроль за станом здоров’я дітей.
  • Проведення обов’язкових медичних оглядів дітей.
  • Проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України.
  • Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми.
  • Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження.
  • Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму.
  • Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу.
  • Ведення звітно-облікової медичної документації в порядку, встановленому МОЗ України.


Основні напрями роботи сестри медичної закладу:

  1. Фізкультурно – оздоровча робота.
  2. Організація раціонального харчування.

Здорове, раціональне харчування - запорука здоров’я, високої працездатності і активного довголіття людини. Основний фактор, що визначає раціональність харчування, – це збалансованість харчових речовин: білків та їх амінокислот, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінералів, мікроелементів, які повинні надходити в організм дитини у необхідній кількості і в певному співвідношенні один з одним.


Основні принципи організації харчування в дошкільному закладі:

/Files/images/_.gif

  1. Адекватна енергетична цінність раціонів, відповідна енерговитратам дітей.
  2. Збалансованість раціону по всіх замінимим і незамінним харчовим факторам, включаючи білки і амінокислоти, харчові жири та жирні кислоти, різні класи вуглеводів, вітаміни, мінеральні солі і мікроелементи.
  3. Максимальна різноманітність раціону, що є основною умовою забезпечення його збалансованості.
  4. Адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх високі смакові переваги і збереження вихідної харчової цінності.
  5. Облік індивідуальних особливостей дітей (у тому числі непереносимість ними окремих продуктів і страв).
  6. Забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування, включаючи дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, що поставляється продуктам харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв.

/Files/images/23-17-1000x1000.png


/Files/images/23-19-1000x1000.png




/Files/images/porada_lik.jpg




Про обов’язкові щеплення для дітей, які планують здобувати освіту у закладі дошкільної освіти


Нормативно-правовий акт законодавства України

Норма чинного законодавства
Закон України «Про повну загальну середню освіту»Стаття 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти.

Пункт4. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»Наказ Міністерства освіти і науки Українивід16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»Пункт 4. Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) за зразком згідно здодатком 1до цього Порядку,до якої додаються документи відповідно до ПЕРЕЛІКУ:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.08. 2010 № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.09.2010 № 794/18089;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).
У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом,оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування(крім документа, визначеного підпунктом 1 цього пункту).
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»Стаття 15.Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах.

Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щепленьі вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Порядок проведення медичних оглядів дітей і форма довідки для прийому їх до дитячих закладів установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Працівники дитячих закладів підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам з метою виявлення хворих на інфекційні хвороби та бактеріоносіїв у порядку, встановленому законодавством.

Працівники дитячих закладів зобов'язані:
вести постійне спостереження за станом здоров'я дітей, а в разі виявлення хворого на інфекційну хворобу – вжити заходів для його ізоляції від здорових дітей та негайно повідомити про цей випадок відповідний заклад охорони здоров'я;систематично проводити гігієнічне навчання та виховання дітей.
Офіційний лист Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства освіти і науки Українивід 06.09.2018 №05.2-11/2353а_№1/9-537 «Щодо напруженої епідемічної ситуації»

Офіційний лист Міністерства охорони здоров’я України від 24.04.2018 №111-01/123 «Щодо зарахування дітей до закладів дошкільної освіти»
Абзац 4.
Офіційні роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 09.04.2021 «Щодо заборони відвідувати заклади освіти дітям без профілактичних щеплень»Абзац 2. Заборона відвідувати заклади освіти дітям, у яких відсутні профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень,не порушує їх право на освіту, оскільки чинним законодавством передбачені різні форми здобуття освіти, окремі з яких можна реалізуватибез відвідування закладу освіти.

Скільки дитина повинна пити води!

Дивитись тут

Кiлькiсть переглядiв: 831

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.